Návrat na navigaci

Kobercové krytiny

V naší nabídce najdete kvalitní zátěžové, vpichované, smyčkové a střižené koberce, dále pak kobercové čtverce, jako doplněk do interiéru, luxusní koberce a čistící zóny využívané převážně v komerčních prostorách, kancelářích, hotelích, školách atp.

Novinka - přírodní kamenný koberec

Přírodní kamenný koberec je finální povrchová úprava, která se hodí jak do exteriéru, tak do interiéru. Výhodou je, že se velmi dobře aplikuje na nové i staré podlahy. Přírodní kamenný koberec je možné pokládat na beton (nový i starý), dlaždičky, anhydrit, asfalt, zámkovou dlažbu, dlažbu, udusaný štěrk (kačírek) či jiné podobné povrchy.

Kamenný koberec je směsí přírodního kameniva (oblázkové kamínky) a speciální certifikované pryskyřice, která je pro tento účel vyvinuta a je originálním produktem právě pro kamenné koberce. Díky této kombinaci je zaručena vysoká pevnost, odolnost a trvanlivost vůči zevním vlivům.

Cena činí 365,- Kč/m2 v tloušťce cca 1,4cm pro exteriér. Cena je za kompletní sadu včetně pryskyřice.

Další nabídka kobercových krytin

Kobercové krytiny se řadí mezi materiál, s nenahraditelnými vlastnostmi. Pokud máte záměr mít komfortní, teplou, tichou a reprezentativní krytinu, pak je pro Vás koberec tou nejlepší možnou volbou. Koberec vyniká oproti ostatním materiálům zejména v útlumu hluku, tepelných vlastnostem a pohodlí, které Vám nabízí. Hlavní využití pak nachází v pracovnách, kancelářích a ložnicích. Rozšířené je pak i využití v obývacích a dětských pokojích, kde je však nevýhodou horší údržba a fakt, že v sobě oproti hladkým povrchům mohou držet nečistoty a bakterie.

Uvažujete-li třeba o využití do dětských pokojů, je zajímavé zvážit např. přírodní linoleum, které zajistí dokonale čisté prostředí a velmi pěkné barevné kombinace.

Vpichované koberce Bern 05Vpichované koberce Bern 18Vpichované koberce Bern 30Vpichované koberce Bern 34Vpichované koberce Bern 35Vpichované koberce Bern 51

V případě, že hledáte vhodný koberec nebo si nevíte rady s čistící zónou, zastavte se v naší vzorkové prodejně, nebo si s námi domluvte schůzku. Rádi Vám ukážeme vzorky jednotlivých koberců, které máme v nabídce, zpracujeme cenovou nabídku a doporučíme nejvhodnější řešení pro Vaše konkrétní prostory. Samozřejmostí je zaměření místnosti a případné vystěrkování podlahy a další upravy související s přípravou podkladové plochy pro pokládku podlahy, nebo také doprava koberce na místo, položení a finální úprava před následným předáním zákazníkovi.

Do vchodů a extrémě zašpiněných prostor dodáme čistící zóny dle Vašich potřeb. Nabízíme rovněž atypické tvary čistících zón např. ve tvaru loga Vaší společnosti, pokládku záťežových koberců na schodiště či pokládku zátěžových kobercových schodnic.

Čistící zóny - ukázka

Čistící zóny jsou všeobecně velmi podceňovány, ale jedná se o nezbytnou součást všech typů budov. Každá čistící zóna by měla odpovídat prostorám, které má chránit před venkovními nečistotami, jak kvalitou, tak velikostí. Pokud řešíme čistící zónu před byt nebo rodinný dům, tak postačí kombinace venkovní a vnitřní rohože nebo kvalitního koberce, který sejme nečistoty. Pokud řešíme čistící zónu u větší budovy, tak už se jedná o několikakrokový systém rohoží, které jsou složeny tak, aby skutečně ochránily podlahy uvnitř budovy. Zjednodušeně to znamená to, že čím více prostoru a investic věnujeme čistícím zónám, tím déle se můžeme těšit z pěkné podlahy uvnitř interiéru.

Čistící zóny Prime Rib 1210Čistící zóny Prime Rib 1215Čistící zóny Prime Rib 1220Čistící zóny Prime Rib 1225

Kobercové čtverce

Kobercové čtverce se začaly vyrábět zejména vzhledem k lehčí manipulaci (problémy s rolemi o šíři 4 m zejména ve výškových budovách) a s rozvojem technických zdvojených podlah, které vyžadují ponechat trvalý přístup ke kabelům a jiným technickým rozvodům instalovaným pod nimi - kobercový čtverec položený na "trvalém lepidle" - lze z podlahy odejmout a po provedení technického zásahu v podlaze je možné jej znovu instalovat. Zejména při těchto operacích vynikají pozitivní vlastnosti čtverců na podložce z PVC, protože oproti čtvercům na bitumenu jsou mnohem pružnější a při těchto zásazích se nelámou. Standardní velikost čtverců se ustálila zejména na rozměru 50x50 cm, který je kompatibilní s rozměry čtverců v dalších podlahových materiálech a je tak možné na jedné ploše kombinovat různé podlahové krytiny. Někteří výrobci dodávají i čtverce o rozměru 60x60 cm, které se kryjí s velikostí modulů zdvojených podlah, ale zde je riziko větší špinavosti ve spojích, skrze které v tomto případě může proudit vzduch s prachem z meziprostoru zdvojené podlahy.


Copyright © 2007 WebDesign | Mapa webu